לוגו חתולים שמחים - Happy Cats Logo

חתול אנגלי

חתול אנגלי
לחצו על האייקון כדי לדלג לפי כותרת:

החתול האנגלי, ידוע גם כחתול בריטי קצר-פרווה, הוא אחד מהגזעים המרשימים והאלגנטיים בעולם החתולים. עם פרצוף עגלגל ומראה נוכחי, החתול הבריטי הוא סמל של חן ויופי בריטי. במאמר זה נצלול לעולמו המרתק של החתול האנגלי, נחקור את מאפייניו הייחודיים, התנהגותו וכיצד לטפל בו בצורה הטובה ביותר.

היסטוריה ומוצא

החתול הבריטי קצר-שיער, גזע עתיק שמקורו בחתולים המבויתים של רומא העתיקה, נכנס לבריטניה עם פלישת החיילים הרומאים. תיעוד כתוב של הגזע החל רק בתחילת המאה ה-20, אך כבר מאות שנים קודם לכן היו לו מאפיינים ייחודיים בגלל התרבות במאגר גנים מוגבל. במהלך המאה ה-18 וה-19, התעניינות בחתולים גזעיים גברה, והחתול הבריטי קצר-שיער התפתח לגזע בפני עצמו. הגזע היה בסכנת הכחדה במהלך מלחמת העולם השנייה, אך הושט לו עזרה על ידי זיווגים עם חתולים פרסיים, מה שהעניק לו את מראהו העגול והחסון המוכר כיום​​.

כל המידע על גזעי חתולים שונים

חתול בריטי קצר שיער
חתול בריטי קצר שיער

מאפיינים פיזיים

החתול הבריטי קצר-שיער הוא גזע חזק ובריא, חסר בעיות גנטיות נפוצות. משקל הנקבה נע בין 3 ל-5.5 ק"ג, ומשקל הזכר בין 4 ל-7.5 ק"ג. פרוותו צפופה ודומה במגע לחתול הפרסי, אך קצרה יותר. הנשירה עונתית, ומומלץ לסרק את החתול לפחות פעם בשבוע. אורך החיים הממוצע של הגזע הוא בין 14 ל-20 שנים, אך מחקרים שונים מצביעים על אורך חיים של 11.8 שנים ומעלה.

החתול האנגלי מתאפיין בגוף מרובע ושרירי, ראש עגול וגדול, ועיניים גדולות ובוהקות. הפרווה שלו עבה ומפוארת, ויכולה להיות במגוון צבעים ודוגמאות. הצבע הכחול הקלאסי הוא הפופולרי ביותר, אך ישנם גם חתולים בריטיים בצבעים אחרים.

חתול בריטי קצר שיער
חתול בריטי קצר שיער

אופי והתנהגות

החתול הבריטי קצר-שיער הוא חתול טוב מזג, רגוע וחברותי. לעיתים קרובות הוא מתחבר יותר לבני אדם שהוא מכיר ומראה חשדנות לזרים. חתול הבריטי נבון מאוד, יהפוך למסור ונאמן לאחר שיתגבר על החשדנות הראשונית, והוא טוב עם ילדים. הוא לא דורש תשומת לב מתמדת מבעליו, ובדרך כלל אוהב תשומת לב וחום אך לא להיות מוחזק זמן רב על הידיים או לשבת בחיק​​.

חתולים אנגלים ידועים באופיים השלו והעצמאי. הם חברותיים אך לא מתחנפים, אוהבים להיות קרובים לבני האדם אך לא מחפשים תשומת לב מוגזמת. הם מתאימים היטב לבתים שקטים ולאנשים שמחפשים חתול בעל אופי עצמאי.

טיפוח ובריאות

לחתול האנגלי יש פרווה עבה שדורשת טיפוח קבוע. מומלץ לסרק את פרוותו פעמיים בשבוע כדי למנוע קשרים ולשמור על בריאות העור. חשוב לשים לב לתזונה מאוזנת כדי למנוע השמנת יתר, שכן הם נוטים להשמנה. כמו כן, חשוב לבצע בדיקות וטיפולים וטרינריים קבועים.

החתול האנגלי הוא חתול מרשים, אלגנטי ובעל אופי מיוחד. הוא מתאים למי שמחפש חתול עצמאי ושלו, שיכול להתאים לסביבה שקטה ומכבדת. עם טיפוח נכון ואהבה, החתול האנגלי יהפוך לחבר המשפחה המושלם.

חתול בריטי קצר שיער
חתול בריטי קצר שיער

צבעים ודוגמאות

צבעי החתול הבריטי מגוונים ביותר. קיימים כמעט כל צבעי החתולים המוכרים לגזע זה, ולרוב צבע העיניים הוא כתום. ישנם קטגוריות צבע שונות כגון צבע חלק, שיידד ועשן, כסוף וזהוב, טאבי, פרטי קולור, ביקולור וקליקו, והצבע החדש יחסית, בריטי כהה-חודים​​.

החתול הבריטי קצר-שיער מציע שילוב נהדר של אופי רגוע, חברותיות, ויופי מופלא. הוא חתול אלגנטי ובעל נוכחות מרשימה, מה שהופך אותו לחבר משפחה מוערך ואהוב.

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף בטלגרם

לא מצאת את התשובה לשאלה? שלח/י לנו הודעה!

מאמרים אחרונים