לוגו חתולים שמחים - Happy Cats Logo

חתול בריטי

british cat
לחצו על האייקון כדי לדלג לפי כותרת:

החתול הבריטי, אחד הגזעים המקסימים והאהובים בעולם החתולים. החתול הבריטי, בעל הפרווה המטופחת והעיניים המרשימות, הוא לא רק סימן ההיכר של בריטניה בעולם החתולים, אלא גם חבר משפחה מושלם, המגיב באהבה ונאמנות לבעליו. במאמר זה נכיר את החתול הבריטי ונבין תובנות על גזע זה, המספק לא רק חוויה מהנה, אלא גם חברות אמיצה לשנים רבות.

חתול בריטי
חתול בריטי

מאפיינים פיזיים של חתול בריטי

החתול הבריטי הוא גזע מרשים במראהו, אשר מצוין במאפיינים פיזיים בולטים ומייחדים. הראש שלו גדול, עגלגל ומרשים, ומעליו נפרשות אוזניים בגודל בינוני ובצורה פריזמטית. העיניים, הגדולות והמרחקיות, מתנגדות בצבען לפרווה. אף החתול הקצר והרחב, מעניק לו מראה קלאסי ואבירי. גופו המלא והכחול-אפור, בנוי מעצמות חזקות וכיסוי פרווה עבה. הזנב, המאוזן באורכו לגוף, משלים את התמונה המלאה של גזע זה, המשלב בין כוח ליופי אלגנטי.

 

האם חתולים בריטיים הם חיות מחמד טובות?

חתולים בריטיים הם בהחלט חיות מחמד מוערכות, וישנם מספר סיבות לכך. אחת המאפיינים הבולטים ביותר שלהם הוא אופייהם הרגוע והאמיץ. הם חתולים אשר מתאימים לחיי המשפחה, מסתדרים היטב עם ילדים ואף עם חיות מחמד אחרות. השילוב שבין האופי החברותי לצד האלגנטיות המרשימה של הגזע הופך אותם לבחירה מושלמת לאלה המחפשים חיית מחמד שמגיבה באהבה ובנאמנות, וגם נעימה לנראות בבית. גם כשמדובר בטיפול ובגידול, החתול הבריטי לא דורש טיפול מיוחד או מסובך, אך כמובן כמו כל חיית מחמד בייתית הדורשת זמן, מחשבה ואהבה. העדפת הרבה אנשים לגזע זה מייחסת לו את תואר "חיית המחמד האידיאלית" עבור הרבה משפחות.

 

איך קוראים לחתולים בריטיים?

השם הרשמי והמקובל לגזע הוא "British Long or Short hair" או בתרגומו הישיר "חתול בריטי קצר או ארוך שיער". אף על פי שבשם זה מתואר האופי הפיזי של הפרווה הקצרה או הארוכה, החתול הבריטי מגיע במגוון גרסאות, ביניהן גם גרסאות ארוכות שיער. בפועל, הרבה אנשים מתייחסים אליו פשוט כ"חתול בריטי", כאשר השם הזה הפך לסימן ההיכר של הגזע בפני עצמו, ללא הצורך לציין את אורך השיער. במסגרת התרבות הפופולרית ובקרב אוהבי החתולים, החתול הבריטי הפך לסמל, בזכות מראהו הייחודי, העיניים הבולטות והפרווה הגסה והמטופחת. בעברית, השם המקובל הוא, כמובן, "חתול בריטי".

חתול בריטי אפור
חתול בריטי אפור

מהו החתול הבריטי המסורתי?

החתול הבריטי המסורתי הוא אחד הגזעים העתיקים והמוכרים בעולם החתולים. כאשר אנו מתייחסים ל"חתול בריטי המסורתי", אנו בעיקר מתייחסים לצבע הפרווה הכחולה (או גרייש) המפורסמת, אף על פי שהגזע מגיע במגוון רחב של צבעים ודוגמאות. הפרווה הכחולה, העבה והמטופחת, הופכת את החתול הבריטי למרשים במיוחד ומזוהה איתו באופן כמעט בלעדי. גופו, הראש העגלגל והעיניים המרשימות בגוון זהב או כחול, משלימים את התמונה המסורתית של החתול הבריטי. אף על פי שמוצאו של החתול הבריטי הוא באנגליה, הוא הפך לפופולרי ברחבי העולם והוא מוכר ואהוב במיוחד בקרב אוהבי החתולים.

 

למה חתולים בריטיים קצרים כל כך יקרים?

המחיר הגבוה של חתולי הבריטי מתבטא במספר גורמים משולבים יחד ליצירת הביקוש והעלות הגבוהה. ראשית, הם גזע אסתטי, עם מראה חזק, פרווה עבה ועיניים בולטות, מה שהופך אותם לאהובים בעיני הרבה אנשים. שנית, הגידול המקצועי והאחראי של חתולים מגזע זה דורש השקעה גבוהה בזמן, ידע ומשאבים, ולכן מגדיל המחיר. בנוסף, חתולי הבריטי הם גזע פופולרי, והביקוש הרב עליהם מגביר את המחיר. גם זיקתם להיסטוריה הארוכה והמסורתית של הגזע תורמת לערך המוסף שלהם. לכן, השילוב שבין האסתטיקה המיוחדת, הביקוש הגבוה, הגידול המקצועי וההיסטוריה העשירה, הופך את החתול הבריטי לאחת האופציות היוקרתיות בעולם החתולים.

 

האם חתולים בריטיים חכמים?

כשמדובר בחתולים, המושג "חכמה" יכול להתפרש בדרכים שונות. החתול הבריטי הוא למעשה גזע שניראה כאילו הוא מתבונן בסביבתו בצורה מעמיקה ומתוך שקט פנימי. הוא יכול להתמודד עם מגוון מצבים בסבלנות ובהתמצקות, מה שעשוי להוביל לפרשנות של "חוכמה" בעיני האדם.

בנוגע ליכולות הלמידה שלו, החתול הבריטי כמו כל גזע אחר, מסוגל ללמוד היטב תוך כדי התנסות ואילון. כך, למשל, הוא יכול להגיב לפקודות בסיסיות או להתאמן לבצע פעולות מסוימות, אם כי החתול הבריטי יהיה פחות פעיל ומיוזמתי מגזעים אחרים.

החתול הבריטי הוא חיית מחמד מאוזנת, המסוגלת להפתיע ביכולות התפיסה וההבנה שלה. ה"חכמה" שלו מתבטאת לעיתים בדרכו בה הוא מגיב למצבים, בשלוותו הפנימית וביכולתו להתאים את עצמו לסביבה המשתנה.

למה לא לקנות חתול בריטי קצר שיער?

למרות הקסם והייחודיות של חתולי הבריטי הקצר-שיער, קיימות מספר סיבות שעשויות להוביל לכך שקניית חתול מגזע זה לא תתאים לכל אחד. ראשית, מדובר בגזע הדורש טיפול ותחזוקה מסוימת: הפרווה העבה והגסה שלו דורשת מסרוק וטיפול תדירים כדי למנוע קשרים ובעיות עור. שנית, מחיר הרכישה של חתולי גזע איכותיים הוא לא זול, והגידול המקצועי של חתולים איכותיים יכול להעמיד עלויות גבוהות. לכן, מי שאינו מוכן להשקיע את הזמן והמשאבים הנדרשים עשוי למצוא את עצמו מתקשה לספק את צרכי החתול.

לגזע הבריטי הקצר-שיער ישנם גם מאפייני אופי מסוימים. הם חתולים רגועים יחסית ולכן עשויים לא להתאים למי שמחפש חתול פעיל ומשחקיתן.

כמו בכל רכישה של חיית מחמד מגזע, קניית חתול בריטי קצר-שיער דורשת שיקול מוסרי: כשאנו רוכשים חתול מגזע, אנו מגבירים את הביקוש לגידול מסחרי של חתולים, במקום לאמץ חתול ממסילה או ממרכזי אימוץ, שם רבים ממתינים לבית חם ואוהב.

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף בטלגרם

לא מצאת את התשובה לשאלה? שלח/י לנו הודעה!

מאמרים אחרונים