לוגו חתולים שמחים - Happy Cats Logo

השפה של החתול

חתול מדבר ברמקול
לחצו על האייקון כדי לדלג לפי כותרת:

איך החתול שלכם מדבר?

לפעמים נראה שהחתולים שלנו מדברים בשפה סודית, לרגע הם אוהבים אותנו וברגע השני הם בעולם אחר לגמרי, לפעמים הם פטפטנים ולפעמים הם שקטים לחלוטין.

בניגוד לכלבים, ששפת הגוף והדיבור שלהם יותר ברורים לבני אדם, שפת החתולים מוקפת במסתורין גדול מאוד.

החדשות הטובות הן שאתם יכולים ללמוד לדבר בשפת החתולים ולהרוויח מערכת יחסים עשירה וטובה יותר עם החתול שלכם.

חתול תינוק מדבר
חתול תינוק מדבר

השפה הווקאלית של החתולים

מחקרים זיהו שחתולים משמיעים יותר מ-16 צלילים שונים וכשמבחינים בין הצלילים הייחודיים לכל חתול (כמו שלכל אדם יש קול ואינטונציה משלו כך גם לחתולים) מתקבל מספר עצום.

הגרגור של החתולים, אותו צליל רך ומרוצה שחתולים משמיעים כדי לומר לנו שהם מאושרים או סתם כי הם החליטו לחקות טרקטור, הוא סימן לנינוחות ולתחושת שלווה עילאית אצל החתול.

אם החתול שלכם ייתן לכם נסו לשים אצבע מתחת לסנטר שלו כדי להרגיש את הרטט אפילו כשהם שקטים ולא משמיעים צליל של מנוע טורבו.

לעומת זאת, צליל המיאו המוכר נועד אך ורק לבני אדם והוא אמור לסמן לכם שהחתול רוצה את תשומת הלב שלכם או שמשהו מפריע לו.

אם החתול שלכם עושה מיאו נסו ללטף אותו ולתת לו תשומת לב ואם זה לא עובד כמובן כדאי לבדוק אם משהו מציק לחתול.

חתולים יעשו צלילים שונים עבור אנשים שונים ובעלי חיים שונים, שווה להקליט את הצלילים שהם עושים בפלאפון ולשים לב מה מיועד למי.

 

איך החתול שלכם מגיב לקריאה שלו?

כאשר אנו קוראים לחתול שלנו, התגובה שלו היא לא רק מדד לקשר שבינינו, אלא גם הצצה לאופיו ולאופן התנהגותו. ישנם חתולים שברגע שהם שומעים את שמם, הם מגיבים במהירות, מגיעים לכיוונכם או משיבים במיאו מזוהה. זהו סימן לקשר חזק ולביטחון החתול בסביבתו. מצד שני, ישנם חתולים שיכולים להתעלם מהקריאה או להגיב באופן מוגבל, וזה יכול להעיד על אופי יותר עצמאי או על חוויות קודמות שהשפיעו על התנהגותו. כמובן, כל חתול הוא ישות ייחודית, והתגובה שלו לקריאה שלו יכולה להשתנות בהתאם למצב הרוח, לסביבה או לזמן היום. אך בכל מקרה, התגובה של החתול לקריאה היא דרך מעולה להבין את החתול שלכם ולפתח איתו קשר עמוק יותר.

 

האם החתול שלכם משתמש בצלילים שונים?

החתולים הם יצורים מורכבים ומגוונים בתקשורתם, והם משתמשים במגוון צלילים לביטוי רגשותיהם, צרכיהם ותגובותיהם לסביבה. החתול שלנו, כמו רבים אחרים, משתמש בצלילים שונים בהתאם למצבו הנפשי ולמה שהוא מנסה להעביר. למשל, המיאו הרך והמתמשך שלו יכול להיות סימן לביטחון או לבקשה לתשומת לב, בעוד מיאו חזק וקצרצר יכול להיות אזהרה או ביטוי לבלתי נוחות. כמו כן, החתול שלנו משתמש בצלילים אחרים כמו צפצופים כאשר הוא רואה ציפור או פרקט כאשר הוא מתרגש או מתרגז. כל אחד מהצלילים האלה מספק הבנה עמוקה יותר על מה שהחתול שלנו חווה ומרגיש, והם מסייעים לנו להתאים את תגובותינו ולהבין אותו באופן טוב יותר.

 

שפת הגוף של החתולים

אומנם לחתולים אין הרבה הבעות פנים כמו בני אדם או אפילו כמו לכלבים, אבל יש להם דרך נפלאה אחרת לתקשר- הזנב שלהם!

אם החתול שלכם מעט מתנדנד ורץ אליכם בזנב זקוף סימן שהוא שמח לראות אתכם, לעומת זאת, אם הזנב שלו מעט עקום הוא שמח לראותכם אבל לא בטוח איך אתם מרגישים כלפיו ולכן במקרה כזה כדאי לתת לו תשומת לב ולהבהיר לו שאתם אוהבים אותו.

אם הזנב של החתול מתעוות או או חובט במשהו כנראה שהם אתם מעצבנים אותו ואם הזנב שלו זז במהירות אתם ממש מעצבנים אותו והוא רוצה קצת ספייס מכם.

חתול מדבר
חתול מדבר

דברו אליהם בחזרה

מחקרים מראים שדיבור חיובי כלפי החתולים שלכם יאריך את חייהם ויגרום לחיזוק הקשר.

לדוגמא, כשאתם רוצים לתת להם חטיף נסו לקרוא בשמם ולדבר אליהם כדי להרגיע אותם ולתת להם תחושה טובה לגביכם ורק אז תנו להם את החטיף.

לדבר עם החתול יכול לחזק מאוד את הקשר שלכם, בייחוד אם תכבדו את הגבולות שהם מעבירים לכם.

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף בטלגרם

לא מצאת את התשובה לשאלה? שלח/י לנו הודעה!

מאמרים אחרונים