לוגו חתולים שמחים - Happy Cats Logo

מה לעשות עם חתולים במצב חירום?

מה לעשות עם חתולים במצב חירום
לחצו על האייקון כדי לדלג לפי כותרת:

מצבי חירום יכולים להתרחש בפתאומיות ולהביא למצב שבו אנו נאלצים לפעול במהירות. במצב מלחמה, האינסטינקט הראשון שלנו הוא להגן על עצמנו ועל בני משפחתנו, אך לא ניתן לשכוח את חיות המחמד שלנו. הם חלק בלתי נפרד מהמשפחה, ואין שום ספק שלטיפול ולהגנה יש חשיבות עליונה. אז איך נכון לפעול במצב כזה כשיש לך חתול או חתולה בבית?

האם להשאיר את החתול בבית או לקחת איתנו?

 1. מקום מוגן: במידה ויש לך מקום מוגן בביתך, כמו ממ"ד, הבאת החתול אל הממ"ד הוא הבחירה הטובה ביותר. השאירו את החתול בכלוב או בתוך תיק מותאם, על מנת למנוע ממנו להיבהל או לברוח.
 2. בית ללא מקום מוגן: אם אין לך מקום מוגן בביתך, השאלה אם לקחת את החתול איתך למקום מוגן או להשאיר אותו בבית היא מורכבת יותר. ההמלצה היא לקחת אותו איתך, כיוון שהוא עלול להיבהל מהרעשים ולהזיק לעצמו ואף לברוח בלי שתשימו לב.
 3. התכוננות מראש: אם אתה גר באזור שבו קיימת אפשרות להתרחשות מצבי חירום, כדאי להתכונן מראש. הכינו תיק חירום לחתול הכולל מזון, מים, תרופות (אם יש לו), צעצועים וכל מה שיכול להרגיע אותו במצב של סטרס.
 4. זיהוי: ודאו שיש לחתול שלט זיהוי עם פרטיך האישיים, ושהוא מזוהה באמצעות צ'יפ או באמצעות Air Tag.
 5. רוגע: אנחנו יודעים שהחתולים מרגישים את המתח שלנו. נסה להשאר רגוע ככל האפשר ולהרגיע גם אותו.

כשמדובר במצב חירום, הביטחון של כולנו הוא הדבר החשוב ביותר. אך לא ניתן להתעלם מהחתולים שבחיינו, ועלינו להגן עליהם כמו שהם מגנים עלינו ביום יום.

חתול מבוהל ומלחמה מסביבו
חתול מבוהל ומלחמה מסביבו

איך ניתן להרגיע את החתולים בזמן אזעקה?

הרעש והבהלה הכרוכים באזעקות בזמן מלחמה עשויים להביא לחרדה ולפחד אצל החתולים. הנה כמה המלצות להרגעת החתול בזמן אזעקה:

 1. מניעת הבהלה מראש: הביאו את החתול למקום המוגן שלכם. אם זה ממ"ד בבית, הוא יכול להיות המקום הכי בטוח והכי שקט. אם מדובר במקלט, קחו איתכם את החתול ותדאגו להכין מראש אמצעי נוח.
 2. כלוב או תיק מותאם: כאשר החתול בכלוב או בתיק מותאם, הוא עשוי להרגיש יותר בטוח. הכלוב מספק לו תחושה של מסגרת ובטחון.
 3. סביבה שקטה: נסו לאטום את החלל המוגן כך שהרעשים מבחוץ לא יקלעו. זה יכול לעזור להחליש את ההשפעה של הרעשים החיצוניים.
 4. מוזיקה או רעש רקע: הפעלת מוזיקה שקטה או רעשי רקע אחרים עשויים להסיט את תשומת הלב של החתול מהרעשים החיצוניים.
 5. חיבוק: אם החתול מרגיש בלחץ, ניתן לחבק אותו ולשחרר אותו בזהירות, כדי להרגיע אותו. החיבוק עשוי להעניק לו תחושת בטחון ואהבה.
 6. צעצועים ואביזרים מוכרים: לפעמים, משחק עם צעצוע או שמיכה מוכרת יכול להסיט את תשומת הלב של החתול מהסיטואציה המתחזקת.
 7. תרופות ומוצרים להרגעה: במקרים מסוימים, ייתכן שהווטרינר ימליץ לכם על תרופות או תוספי מזון שיכולים לסייע בהרגעת החתול במצבים של סטרס.

חשוב לזכור שכל חתול הוא אינדיבידואל בפני עצמו, ומה שעובד עבור חתול אחד לא בהכרח יעבוד גם עבור אחר. תתאימו את הגישה לפי הצרכים של החתול שלכם.

חתול עומד בגשם ומאחוריו הריסות המלחמה
חתול עומד בגשם ומאחוריו הריסות המלחמה

מסר מאתר Happy Cats

אנו מבינים את הדאגה והמתח בהם אתם נמצאים כרגע, ואת הצורך לשמור על בריאותם וביטחונם של כל חברי המשפחה, כולל חיות המחמד. אנא זכרו שכל סערה, גם הקשה ביותר, מועברת בסופה. גם המלחמה הזו תעבור, ואנו נחזור לימים שקטים, שלווים ומלאים באהבה. המשיכו להאמין, לשמור על קור רוח ולהגן על היקרים לכם. חזקים ומוגנים, יחד ננצח.

שמרו על החתולים שלכם! אל תזניחו אותם, הם לחוצים בדיוק כמוכם ורוצים להמשיך גם את חייהם בשקט ובשלווה לעתיד טוב יותר ולחזור לשגרה.

אתם לא מצליחים? יש לכם שאלות? רוצים לפרוק? תשלחו הודעה, שתפו אותנו HappyCats ונעזור להפיץ מידע חשוב ואישי של כל אחד ממכם מה שעשוי לסייע לאחרים בהתמודדת עם מצבי חירום עם חתולים שלכם.

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף בטלגרם

לא מצאת את התשובה לשאלה? שלח/י לנו הודעה!

מאמרים אחרונים